no-img
دیجی کمک ( آموزش استفاده از دستگاه های دیجیتال)

چگونه از شر بدافزارهای اندرویدی خلاص شویم؟ - دیجی کمک ( آموزش استفاده از دستگاه های دیجیتال)


دیجی کمک ( آموزش استفاده از دستگاه های دیجیتال)

ادامه مطلب

چگونه از شر بدافزارهای اندرویدی خلاص شویم؟
فروردین ۲۹, ۱۳۹۵

چگونه از شر بدافزارهای اندرویدی خلاص شویم؟


همواره سیستم عامل اندروید علی‌رغم محبوبیت و قدرت بالای خود، به جهت نفوذ پذیری که دارد مورد انتقاد بسیاری از علاقه مندان قرار می‌گیرد. از مهمترین راه‌های نفوذی می‌توان به اپلیکیشن‌ها اشاره کرد که در بسیاری از مواقع حتی از زیر دست گوگل هم در می‌روند و در فروشگاه اپلیکیشن‌های گوگل منتشر می‌شوند.
این بدافزار‌ها هم می‌توانند تنها راهی برای کسب درآمد غیرقانونی سازندگانشان باشند و هم در بسیاری از مواقع موجب دسترسی افراد سودجو به اطلاعات گوشی شما خواهند شد. برای آنکه از شر این بدافزارهای اندرویدی خلاص شوید نیاز است تا مواردی را رعایت کنید. در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

هر اپلیکیشنی را دانلود نکنید
دقت داشته باشید که افراد سودجو سعی می‌کنند تا از محبوبیت اپلیکیشن‌های پرطرفدار استفاده کرده و شما را به دانلود آن ترغیب کنند. به عنوان مثال ممکن است اپلیکیشنی مشابه با instagram به نام instagram lite وجود داشته باشد. در نخستین نگاه شما بدین فکر خواهید کرد که ممکن است نسخه کم حجم این اپلیکیشن باشد. اما درواقع نسخه تقلبی بیش نخواهد بود.

به‌روزرسانی‌ها را مکرر انجام دهید
هر چند وقت یکبار بروزرسانی‌های مختلفی برای برنامه‌های نصبی شما منتشر می‌شوند. این بروزرسانی‌ها بعضاً شامل تغییراتی هستند که سازنده آن‌ها به جهت افزایش تأمین امنیت دستگاه شما آن را در نظر گرفته است. بنابر این سعی کنید همیشه نرم افزار‌های خود را به‌روزرسانی کنید.

آنتی ویروس فراموش نشود
یک اپلیکیشن آنتی ویروس می‌تواند جلوی نفوذ بسیاری از این بدافزارها به گوشی اندرویدی شما را بگیرد. با نصب یک نرم افزار آنتی ویروس قدرتمند مانند ۳۶۰Security می‌توانید امنیت دستگاه خود را تا حدود زیادی افزایش دهید.

 

از روت کردن گوشی اجتناب کنید
هرچند ممکن است با روت کردن گوشی قابلیت‌های بیشتری در اختیار شما قرار بگیرد؛ ولی در واقع سطح دسترسی به فایل‌های سیستمی شما بیشتر از پیش خواهد شد. بنابر این میزان نفوذ موارد مخرب به دستگاه شما بسیار زیاد خواهند شد. سعی کنید گوشی خود را هیچگاه روت نکنید.

موفق و پیروز باشیدads

درباره نویسنده

در صورتی که در مورد مطالب ارسالی توسط میثم سوالی دارید همین حالا از خودش بپرسید. 09191343864 میثم

میثم 33 نوشته در دیجی کمک ( آموزش استفاده از دستگاه های دیجیتال) دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *